Zarządzanie budową Gliwice
11 lutego 2023

PROFESJONALNY PROCES OFERTOWY - SKORZYSTAJ Z POMOCY SPECJALISTÓW

Przygotowanie i zatwierdzenie projektu inwestycji może być długotrwałym i skomplikowanym procesem, ale to zaledwie początek. Realizacja budowy nastręcza bowiem kolejnych trudności, które zaczynają się już w momencie wyboru wykonawcy. Proces ofertowy może być żmudny i trudny, szczególnie dla niedoświadczonego inwestora. Dlatego jego poprowadzenie warto zlecić specjalistom. Sprawdź dlaczego!

 

Jakie znaczenie ma wybór dobrego wykonawcy?

 

Wykonawca odpowiada za prowadzenie prac związanych z budową danego obiektu, zgodnie z treścią umowy podpisanej z inwestorem. Szczególnie przy realizacji dużych przedsięwzięć inwestorzy stają przed dylematem, czy lepiej zatrudnić jednego generalnego wykonawcę, czy też kilku podwykonawców specjalizujących się w konkretnych dziedzinach. Niezależnie od podjętej decyzji, należy starannie wybierać firmy do współpracy. Błędy w tym obszarze mogą być bowiem bardzo kosztowne.

Jakie ryzyko niesie za sobą wybór niewłaściwego wykonawcy? To m.in.:

  • opóźnienia na budowie – niedotrzymanie harmonogramu prac,

  • przekroczenie założonego budżetu, niepotrzebne wydatki,

  • błędy w realizacji,

  • brak pełnej zgodności z projektem.

Generalny wykonawca zasadniczo ponosi odpowiedzialność za wszystkie realizowane prace i ich efekty. Dobry wybór w tym zakresie pomaga inwestorowi oszczędzać zarówno pieniądze, jak i czas. Okazuje się jednak, że w praktyce znalezienie odpowiedniego podmiotu do pełnienia tej funkcji nie jest takie łatwe. Z pomocą przychodzi jednak profesjonalnie przeprowadzony proces ofertowy.

 

Profesjonalny proces ofertowy – co to znaczy?

 

Poszukiwania generalnego wykonawcy (a czasami również podwykonawców) dla dużych przedsięwzięć budowlanych najczęściej odbywają się w formie przetargów. Inwestor opracowuje wytyczne, zbiera oferty, a następnie wyłania tę najkorzystniejszą. Często pojawia się jednak pytanie, jaka oferta jest najlepsza. Nierzadko wybierane są najtańsze propozycje, choć może to skutkować poważnymi problemami z jakością realizacji prac. Dlatego profesjonalnie przeprowadzony proces ofertowy może być tak pomocny. To usługa, która obejmuje:

  • określenie kryteriów wyboru dla potencjalnych wykonawców,

  • profesjonalne przygotowanie zapytania ofertowego,

  • analizę ofert wykonawców,

  • pomoc przy wyborze wykonawcy,

  • negocjacje biznesowe,

  • pomoc przy podpisaniu możliwie najkorzystniejszej umowy z wykonawcą.

Tak naprawdę nie musisz się więc zastanawiać, jak wybrać dobrego wykonawcę. Wystarczy, że zatrudnisz fachowców już na samym początku.

 

Dlaczego warto zlecić specjalistom przeprowadzenie procesu ofertowego?

 

Zlecając przeprowadzenie procesu ofertowego zewnętrznemu podmiotowi, należy się upewnić, że ma on odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Warto znaleźć specjalistów z branży, którzy poznali ją „od podszewki”. Znają rynek i jego przedstawicieli, dzięki czemu mogą na wstępie odrzucić wykonawców niegodnych zaufania. Powinni też mieć doświadczenie w negocjacjach.

Specjaliści pomogą Ci się upewnić, że Twoje słabe punkty jako inwestora nie zostaną wykorzystane przez wykonawcę. Dzięki współpracy z doświadczonymi prawnikami zadbają o korzystne brzmienie i prawidłowość umowy. Finalnie pomogą wybrać najlepszego wykonawcę i upewnić się, że budowa będzie zrealizowana w sposób optymalny pod względem czasowym i finansowym. Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnego prowadzenia procesu ofertowego oraz innych naszych usług.

03 marca 2023
Potrzebujesz hali magazynowej? Zanim rozpoczniesz budowę dobrze przygotuj się do tego procesu. Jest on bardzo złożony, ale fachowe wsparcie pomoże go zrealizować bez większych problemów. Dowiedz się, jak wygląda budowa
11 lutego 2023
Przygotowanie i zatwierdzenie projektu inwestycji może być długotrwałym i skomplikowanym procesem, ale to zaledwie początek. Realizacja budowy nastręcza bowiem kolejnych trudności, które zaczynają się już w momencie wyboru wykonawcy. Proces

Baza wiedzy

AMKD Sp. z o.o.

ul. Zwycięstwa 10

44-100 Gliwice

 

NIP: 631-271-0625

KRS: 0001016942

REGON: 524341391
 

Zarządzanie budową Gliwice
LinkedIn AMKD
Youtube AMKD
Facebook AMKD